Dünyamızın geleceği ve doğayı özlediği düzene kavuşturabilmek için bizi taşıyan araçlarımızın çoğunu da revize etmemiz ve doğa dostu hale getirmemiz büyük önem taşıyor. Bu gibi nedenlerle son dönemlerde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte fosil yakıtlar yerine elektrikle
çalışan araçlar üretilmeye ve trafikte karşımıza çıkmaya başladı. Elektrikli taşıtlar hem sessiz sedasız ilerlemesi sayesinde gürültü kirliliğini önlüyor hem de fosil yakıtlar olmadan doğa dostu bir şekilde her yolda geleceğe ilerliyor. Peki hepimizin aşina olduğu ve varlığını günden
güne daha çok kabullendiği bu motosiklet modellerinden birini alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, gelin birlikte öğrenelim.

BATARYA

Öncelikle aldığınız bataryanın amperi ve kalitesi çok önemlidir. Uzun süreli kullanımlarda sizi yarı yolda bırakmaması, şarjının uzun süre gidebilecek ve şarjı bittiğinde çok kısa sürede şarj edilebilecek bir yapıya sahip olması gerekir. Çünkü sık şarj etmek zorunda kaldığınız bir
bataryaya sahip elektrikli motosiklete güvenerek yola çıkmak sizi oldukça zorlayacaktır. Yani elektrikli bir motosiklet alırken ilk araştırmanız gereken şey modelin bataryasıyken, batarya ile ilgili bilmeniz gereken ilk şey ise bataryanın şarjının ne kadar sürede tam şarj olduğu ve tam şarj olduktan sonra kaç kilometre gidebildiğidir.

motor gücü

Motorunuzun gücü aynı zamanda motosikletinizin hızını da belirler. Motorunuzun gücü motosikletinizle gidebileceğiniz menzili de belirleyen baş faktördür. Eğer ehliyetiniz A sınıfı bir ehliyet değilse motor gücü 250 Watt’ın altında bir elektrikli motosiklet tercih etmeniz gerekir.

Güçlü bir batarya ve güçlü bir motor gücü bir aradayken gideceğiniz menzil de artacaktır. 500 Watt motor gücü olan bir elektrikli motosiklet ile 25 km, 1200-1500 Watt arasında gücü olan bir elektrikli motosiklet ile ise 40-50 km ve 2000 Watt gücü olan elektrikli motosiklet modelleri ile 75 km ve üzeri menzil kat edebilirsiniz.

elektirikli motosikletlerin avantajları

Çevre kirliliği ve trafik yoğunluğu sebebiyle her geçen gün daha da popülerleşen elektrikli motosikletler pek çok avantajı dolayısıyla tercih ediliyor. Genellikle kullanıcıların rahat kullanım, yakıta verilen paradan tasarruf, güvenli sürüş ve kolay park gibi yararlardan bahsettiği ve bu sebeplerle elektrikli motosiklet araştırmaya başladığı görülüyor. Uzun yıllardır yazlık beldelerde yoğunlukla kullanılan elektrikli motosikletler tasarımsal gelişmelerle beraber büyük şehrin yoğun trafiğinde de kullanılabilir hale geldi. Elektrikli motosikletler 2 kişilik kullanılabilme avantajlarının yanı sıra farklı ve yaratıcı tasarımları sayesinde üç kişiye kadar kullanma imkânı da sunuyor. Bu sayede elektrikli motosikletler en az enerji sarf ederek standartlara göre daha yüksek kapasitede yolcu taşıyabiliyor. Ve yine bazı tasarımlar belli bir hız sınırını aşamazken bazıları ise oldukça yüksek hızlara ulaşabiliyor. Kısa mesafelerde rahat ve çevre dostu bir yolculuk yapmak isteyenlerin tercihi olan motosikletler, şirin görüntüleriyle de dikkat çekiyor. Siz de çevre dostu elektrikli motosiklet modellerinden birine sahip olmak için ekuralkan.com’da dilediğiniz gibi gezebilir ve dakikalar içinde bir elektrikli motosiklet sahibi olabilirsiniz.

ekuralkan.com’dan hemen ulaşabileceğiniz Supersoco modellerimiz ile siz de elektrikli motosiklet dünyasına adımınızı atabilir, çoğu firmanın aksine 2 yıl akü garantisiyle motosikletinize sahip olabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ve çevreye zarar vermeden yolunuza devam edebileceğiniz motosikletinizle yollara hükmedebilirsiniz.